Turpinoties vasaras koncertu, svētku, dažādu sporta un kultūras pasākumu sezonai, ir svarīgi atcerēties, ka izbraukuma tirdzniecībai, piemēram, restorāniem, kafejnīcām un citiem ēdināšanas uzņēmumiem, ir jābūt reģistrētai Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Turklāt ir obligāti jāizsniedz kases čeki pircējiem, un alkohola tirgošanai nepieciešama speciālā atļauja (licence).

Ja jūsu uzņēmums sniedz ēdināšanas pakalpojumus izbraukumā ārpus pamatdarbības vietas, piemēram, brīvdabas koncertos, pilsētas svētkos vai sporta pasākumos, ir svarīgi, lai šī izbraukuma tirdzniecība tiktu reģistrēta VID kā struktūrvienība. Reģistrāciju var veikt ērti un ātri tiešsaistē, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, sadaļā “Reģistri”, izvēloties struktūrvienības veidu “Izbraukuma pakalpojums”. Plašāka informācija par šo tēmu ir pieejama vietnē www.vid.gov.lv, sadaļā “Nodokļi / Noderīgi / Nodokļu maksātāji / Struktūrvienības reģistrācija”.

Izbraukuma tirdzniecībā ēdināšanas uzņēmumiem obligāti jāizmanto kases aparāts un jāizdrukā kases čeks, kas jāizsniedz klientiem. Ja jums ir jau uzstādīts un reģistrēts kases aparāts pamata darbības vietā, jūs drīkstat īslaicīgi, līdz 5 darba dienām, izmantot to pašu aparātu arī izbraukumā. Tomēr, pirms aparāta lietošanas uzsākšanas izbraukumā, ir jāiesniedz VID EDS (sadaļā “Sarakste ar VID”) informācija par tirdzniecības vietu, periodu un Grand Total vērtību vai summārās atmiņas kopsummu. Tāpat pirms kases aparāta lietošanas atsākšanas pastāvīgajā darbības vietā (struktūrvienībā), VID EDS, sadaļā “Sarakste ar VID”, ir jāiesniedz Grand Total vērtība vai summārās atmiņas kopsumma.

Lai nodrošinātu pienācīgu grāmatvedību un ievērotu visus nodokļu un fiskālās atbildības noteikumus, aicinām izmantot BL Grāmatvedības pakalpojumus. Mūsu profesionālie grāmatveži nodrošinās, ka jūsu uzņēmums ievēro visus nepieciešamos nosacījumus un prasības. Uzticieties mums, lai jūsu grāmatvedība būtu precīza, likumīga un efektīva, ļaujot jums pilnībā koncentrēties uz savu biznesa attīstību un veiksmīgu darbību.

Similar Posts