Otrdien, 13. jūnijā valdība izskata ziņojumu par Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu sākotnējā publiskā piedāvājuma fonda izveidi un finansēšanu. Ministru kabinets (MK) pieņēma svarīgu lēmumu attiecībā uz tautsaimniecības attīstību un kapitāla tirgus veicināšanu Baltijas valstīs. Tika izskatīts informatīvais ziņojums par Baltijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) sākotnējā publiskā piedāvājuma fonda, kas pazīstams arī kā IPO fonds, izveidi un finansēšanu. Šis solis tiek veikts ar mērķi nodrošināt finanšu instrumentus, kas veicinās mazo un vidējo uzņēmumu pieeju finansējumam un stimulēs kapitāla tirgus aktivitātes Baltijas valstīs.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens skaidro, ka valdība ir noteikusi skaidru mērķi attīstīt konkurētspējīgu kapitāla tirgu, kur uzņēmumi var vieglāk iegūt finansējumu un investīcijas. Vienā no valdības deklarācijas punktiem ir minēts, ka līdz 2027. gadam tiek plānots sasniegt akciju tirgus kapitalizāciju vismaz 9% apjomā no iekšzemes kopprodukta (IKP), un šis jaunais fonds ir nākamais solis šajā virzienā. Sākotnējā publiskā piedāvājuma fonds veicinās uzņēmumu sektora attīstību, nodrošinot MVU pieeju finansējumam un sniedzot atbalstu inovācijām, izaugsmei un darbavietu radīšanai. Tas kopumā radīs labvēlīgu vidi uzņēmumu izaugsmei un veicinās Baltijas reģiona konkurētspēju.

IPO fonda izveide un finansēšana tiks veikta, lai nodrošinātu mazo un vidējo uzņēmumu ilgtermiņa attīstību un finanšu stabilitāti. Šis fonds palīdzēs MVU realizēt to potenciālu un nodrošinās tiem iespēju paplašināt savas darbības, veikt inovācijas un radīt jaunas darbavietas.

Similar Posts