Lai nodokļu maksātāji varētu pilnvērtīgi īstenot savas tiesības nodokļu jomā, VID uzsver nepieciešamību precizēt informāciju par aktuālo saimnieciskās pamatdarbības veidu atbilstoši NACE klasifikācijai. Ja jūsu uzņēmuma pamatdarbības veids ir mainījies 2023. gadā, ir svarīgi to paziņot VID līdz 2024. gada 1.maijam.

➡️ Kā norādīt pamatdarbības veidu:

  • Paziņotajam pamatdarbības veidam jāatspoguļo reālā situācija un jāatbilst nodokļu maksātāja piederībai konkrētai nozarei un darbības jomai.
  • Ja jūsu uzņēmuma pamatdarbības veids mainās gada laikā, par šiem mainījumiem ir jāpaziņo VID laikā no 2024. gada 1. janvāra līdz 1. maijam.
  • Informāciju par pamatdarbības veidu var paziņot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļā “Dokumenti / No veidlapas / Nodokļu maksātāju reģistrācijas un datu izmaiņu veidlapas / Paziņojums par nodokļu maksātāja pamatdarbības veidu”.

Šī informācija ir būtiska, lai nodrošinātu pareizu nodokļu deklarēšanu un izvairītos no iespējamām problēmām ar nodokļu administrāciju.

Ja jums ir jautājumi vai nepieciešama papildus informācija par nodokļu jautājumiem vai grāmatvedības pakalpojumiem, nekautrējieties sazināties ar mums. Mūsu speciālisti ir gatavi palīdzēt jums atrisināt jebkādas grāmatvedības vai nodokļu saistītās jautājumus.

Sekojiet “BL grāmatvedība” jaunumiem un saņemiet aktuālo informāciju par grāmatvedības un nodokļu jomu!

Similar Posts