Lauku atbalsta dienests (LAD) un Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka lauksaimnieki, kuri nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, tagad var izmantot atviegloto nodokļu režīmu. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, no šo darbinieku algām var samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli par 15%, tomēr ne mazāk kā 0,70 eiro katrā nodarbināšanas dienā.

Darba devējiem ir jāizmanto LAD Elektroniskā pieteikšanās sistēma (EPS) laukstrādnieku reģistrēšanai, kas vienkāršo nodokļu administrēšanu un iesniedzamās deklarācijas VID. Tas nodrošina ērtu un efektīvu veidu, kā pārvaldīt nodokļu pienākumus attiecībā uz sezonas darbiniekiem.

Lai izmantotu atviegloto nodokļu režīmu, lauksaimniekiem ir jāatbilst noteiktām prasībām, tai skaitā jābūt zemes īpašniekiem vai nomniekiem, kas izmantojama lauksaimniecībai, un jābūt reģistrētai saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Tāpat arī sezonas laukstrādniekiem ir jāatbilst konkrētiem kritērijiem, lai varētu saņemt nodokļu atvieglojumus.

Ar pilnu informāciju var iepazīties apmeklējot LAD un VID tīmekļvietnes, kur pieejami informatīvie un metodiskie materiāli. Ja Jums ir nepieciešama palīdzība vai papildus informācija par nodokļu grāmatvedību saistībā ar sezonas laukstrādniekiem, aicinām sazināties ar mūsu uzņēmumu.

📊 Sazinieties ar BL Grāmatvedība un uzziniet vairāk par mūsu pakalpojumiem!

Galvenā grāmatvede: Lāsma Barskoviča t. +371 29211857

Similar Posts